Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Cyklistika

Nedali sme Saganovi potrebnú podporu v posledných 40 km, vraví športový riaditeľ Bora-Hansgrohe
VALKENBURG 16. apríla (WebNoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan hrdinsky odolával jednému útoku za druhým na nedeľňajších pretekoch Amstel Gold Race, ale napokon kapituloval 2 kilometre pred cieľom. Na únik Romana Kreuzigera a Michaela Valgrena (a neskôr aj Enrica Gasparotta) už nezareagoval.

Aj tak predviedol v prvej z trojice prestížnych tzv. ardénskych klasík skvelý výkon s výsledným 4. miestom v cieli. Až takmer do konca 263 km dlhých pretekov s 35 stúpaniami si odchovaný šprintér či klasikár Sagan ako seberovný meral sily s najlepšími vrchármi v pelotóne.

Odporúčame:
Aktualizované: Peter Sagan po triumfe na Paríž-Roubaix bojoval o víťazstvo aj na Amstel Gold Race

"Tím urobil veľa práce v prospech Sagana v prvej časti pretekov. Najmä my sme sa starali o sťahovanie pôvodne až 15-minútového náskoku jazdcov v úniku," uviedol športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Jens Zemke na tímovom webe.

Zároveň bol aj kritický k záveru pretekov z pohľadu spolujazdcov Sagana: "V záverečných 40 km pretekov sme mu už nedali takú podporu, akú potreboval. V stíhacej skupine bol z nášho tímu sám a bolo väčšinou na ňom, aby zachytával nástupy. V poslednom momente to už nedokázal. Napriek tomu skončil na výbornom 4. mieste, ukázal silu. Boli to mimoriadne náročné preteky s vysokým tempom v závere."

Triumfy na Paríž-Roubaix a Gent-WevelgemTrojnásobný a úradujúci majster sveta Sagan počas jarnej sezóny klasík takmer neustále útočil v pretekoch na víťazstvo.

Odporúčame:
Video: Fantastický Peter Sagan vyhral prestížnu klasiku Paríž-Roubaix, nazývanú „peklo severu“

Na úvodnej marcovej klasike v Taliansku Strade Bianche (3.3.) skončil ôsmy, o čosi neskôr na monumente Miláno - San Remo (17.3.) finišoval šiesty. Nevyšla mu iba belgická jednorazovka E3 Harelbeke (23. 3.), kde bol "až" dvadsiaty šiesty, ale už o dva dni neskôr po tretí raz v kariére vyhral podujatie Gent-Wevelgem (25.3.).

Odporúčame:
Video: Fantastický Sagan predviedol parádny špurt a vyhral klasiku Gent-Wevelgem (aktualizované)

Na ďalšom monumentálnom vrchole Okolo Flámska (1.4.) ho klasifikovali na 6. mieste, hoci mal fazónu a najmä nohy na víťazstvo. O týždeň neskôr už vo veľkom štýle ovládol francúzsku Kráľovnú klasík - preteky Paríž-Roubaix a svoje jarné klasikárske predstavenie zakončil štvrtou priečkou na spomenutom holandskom podujatí Amstel Gold Race.

Najbližšie sa predstaví na Okolo KalifornieK výpočtu jarných súťažných aktivít Petra Sagana patrí aj úspešná účasť na etapových pretekoch Tireno-Adriatico v Taliansku, kde v troch etapách finišoval na druhom mieste a druhý skončil aj v celkovom hodnotení bodovacej súťaže.

"Bol som na tom dobre, ale zároveň som ešte cítil v nohách Paríž-Roubaix. Ak sa celkovo obzriem za klasikárskou jarou, bola z môjho pohľadu dobrá," skonštatoval Sagan po pretekoch Amstel Gold Race na webe bora-hansgrohe.com.

Peter Sagan sa najbližšie predstaví 13. - 19. mája na obľúbených etapových pretekoch Okolo Kalifornie v USA. Rekordne 16-krát sa tam už tešil z etapového a raz aj z celkového víťazstva.

Klasikárska jar 2018 v podaní Petra Sagana:

Strade Bianche (Tal.) - 8. miesto

Miláno - San Remo (Tal.) - 6. miesto

E3 Harelbeke (Belg.) - 26. miesto

Gent-Wevelgem (Belg.) - 1. miesto

Okolo Flámska (Belg.) - 6. miesto

Paríž-Roubaix (Fr.) - 1. miesto

Amstel Gold Race (Hol.) - 4. miesto

Viac k témam: Amstel Gold Race, cyklistika, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk - Nedali sme Saganovi potrebnú podporu v posledných 40 km, vraví športový riaditeľ Bora-Hansgrohe © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia