Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Vládna koalícia porušuje podľa Remišovej svoje vlastné zákony, môže za to nepriama novela Smeru
BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) - Vládna koalícia porušuje podľa predsedníčky poslaneckého klubu OĽaNO Veroniky Remišovej svoje vlastné zákony.

Ako povedala vo štvrtok pre agentúru SITA, pri vládnom návrhu zákona o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania, o ktorom vo štvrtok rokuje NR SR, predložil poslanec za Smer a predseda školského výboru Ľubomír Petrák nepriamu novelu zákona o verejnom obstarávaní.

„Tá s kvalitou vysokého školstva vôbec nesúvisí. Jeho návrh, ktorý odsúhlasili vo výbore poslanci vládnej koalície, umožňuje vo veľkej miere obchádzať verejné obstarávanie najmä pri eurofondoch v prípade, že spolufinancovanie bolo menšie ako 50 percent. To je neprijateľné,“ vyhlásila Remišová.

Odporúčame:
Zmluva o budúcej práci žiakov je podľa Remišovej neetická, ministerka Lubyová dostala výzvu

Toto je podľa šéfky klubu OĽaNO postup typický pre vládnu koalíciu. „Namiesto toho, aby zjednodušila proces verejného obstarávania a riešila veľké chyby a podvody pri verejných obstarávaniach v eurofondoch, tak umožní niektorým subjektom verejné obstarávanie obchádzať,“ uviedla s tým, že pritom niektoré obrovské škandály a podvody boli odhalené práve vďaka zverejneným dokumentom z verejného obstarávania. Podľa Remišovej to len dokazuje, že vládna koalícia nemá záujem korupciu riešiť, ale korupciu maskovať.

„Tento návrh len prispeje ku korupčným praktikám v eurofondoch. Navyše je neakceptovateľné, že predseda výboru za Smer predložil návrh, ktorý je v priamom rozpore so zákonom. Ako majú dodržiavať zákony ostatní ľudia, ak zákony porušujú poslanci,“ pýta sa Remišová.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk - Vládna koalícia porušuje podľa Remišovej svoje vlastné zákony, môže za to nepriama novela Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia