Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika sveta

Ministri financií eurozóny chystajú záverečnú dohodu s Gréckom o ukončení programu núdzovej pomoci
LUXEMBURG 21. júna (WebNoviny.sk) - Presvedčenie, že ministri financií eurozóny, ktorí sa vo štvrtok stretli v Luxemburgu, dosiahnu s Gréckom dohodu o ukončení programu núdzovej pomoci, vyjadril eurokomisár pre hospodárske a finančné záležitosti Pierre Moscovici.

"Som naozaj presvedčený, že dosiahneme dohodu," povedal Moscovici, ktorý tak nadviazal na pozitívne vyjadrenia ministrov financií Francúzska a Nemecka. "Musíme uznať, že Grécko si naozaj urobilo svoju prácu, splnili svoje záväzky," konštatoval šéf francúzskeho rezortu financií Bruno Le Maire na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckým partnerom Olafom Scholzom.

Odporúčame:
Komora exekútorov nesúhlasí s výrokom Andreja Danka o „mega biznise“ s exekúciami na Slovensku

Jednou zo záverečných otázok štvrtkového rokovania je to, ako umožniť Grécku rozložiť časť splátok dlhu na dlhšie obdobie, aby sa zabezpečilo, že náklady na splácanie dlhu neutlmia jeho ekonomiku.

Hospodárstvo Grécka sa od vypuknutia jeho finančnej krízy v závere roku 2009 zmenšilo o zhruba štvrtinu a jeho rast je kľúčovým prvkom pri znižovaní dlhu. V záujme toho, aby sa dohoda vo štvrtok dosiahla, grécki poslanci minulý týždeň schválili záverečnú sériu ekonomických reforiem, vrátane zníženia penzií a reforiem zdravotného a daňového systému.

Viac k témam: eurozóna, grécko, Pierre Moscovici
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministri financií eurozóny chystajú záverečnú dohodu s Gréckom o ukončení programu núdzovej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia