Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

FIFA neodhalila ani jeden dopingový prípad v Rusku na majstrovstvách sveta vo futbale
MOSKVA 12. júla (WebNoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) dosiaľ nezaznamenala ani jeden dopingový prípad na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v Rusku.

Celkovo od spustenia programu v januári analyzovali takmer 4000 vzoriek, na samotnom šampionáte ich skontrolovali 626. Po každom zápase poskytujú vzorku dvaja hráči z každého mužstva, stoosem odberov uskutočnili mimo súťažných dní.

Odporúčame:
Francúzska nuda či krásny futbal Hazarda, osobnosti reagujú na semifinále MS vo futbale 2018

V jednom prípade analýza odhalila pozitívny nález, nemenovaný hráč mal však terapeutickú výnimku. V iných troch podozrivých prípadoch vylúčili doping. Vzorky skúmajú v laboratóriu vo švajčiarskom Lausanne pod záštitou Svatovej antidopingovej agentúry (WADA). Dosiaľ posledný dopingový prípad na MS sa spája s Argentínčanom Diegom Maradonom v USA 1994.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:Viac k témam: FIFA, futbal, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - FIFA neodhalila ani jeden dopingový prípad v Rusku na majstrovstvách sveta vo futbale © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia