Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, že Rusko porušilo práva skupiny Pussy Riot
PARÍŽ 17. júla (WebNoviny.sk) - Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) v Štrasburgu v utorok rozhodol, že ruská vláda porušila práva punkovej skupiny Pussy Riot v súvislosti s ich protestom v moskovskej katedrále v roku 2012.

Súd zároveň nariadil vyplatiť členkám skupiny odškodné vo výške viac než 42-tisíc eur. Obe strany sa môžu proti verdiktu ešte odvolať.

Odporúčame:
Foto: Skupina Pussy Riot narušila finále MS vo futbale 2018, na ihrisko vtrhli štyria ľudia

Pussy Riot dostali za krátke protestné vystúpenie v moskovskom Chráme Krista Spasiteľa dva roky väzenia. Podľa súdu bol však tento trest príliš prísny a úrady ním porušili právo na slobodu prejavu skupiny.

Pussy Riot svojimi provokatívnymi neohlásenými vystúpeniami protestujú proti vláde prezidenta Vladimira Putina. V prípade vystúpenia v katedrále bol protest zameraný aj proti patriarchovi ruskej pravoslávnej cirkvi Kirillovi, ktorý podporuje Putina.

Viac k témam: Európsky súd pre ľudské práva, pussy riot
Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, že Rusko porušilo práva skupiny Pussy Riot © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia