Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Žiga navštívil Samsung, spoločnosti ponúkol možnosť investovať v zaostalých regiónoch Slovenska
BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Minister hospodárstva Peter Žiga plánuje v tomto roku pokračovať v návštevách významných podnikov na Slovensku.

Po tom, čo tento rok už navštívil Volkswagen Slovakia a U.S. Steel Košice, sa vo štvrtok stretol s najvyššími predstaviteľmi spoločnosti Samsung Electronics Slovakia. Štát má podľa neho naďalej záujem podporovať dôležitých exportérov.

Slovensko podporuje proces automatizácie"Vláde záleží na tom, aby sa Samsung na Slovensku rozvíjal a investoval najmä do zvyšovania pridanej hodnoty. Strategicky podporujeme zavádzanie automatizácie, teda Priemyslu 4.0, inovácií, výskumu a vývoja. Toto je cesta, ktorá posilní konkurencieschopnosť našej ekonomiky. V tomto špecifickom prípade sa naše nástroje investičnej podpory týkajú aj západného Slovenska, kde je nezamestnanosť nízka,“ zdôraznil Žiga. Súčasne minister upozornil na možnosť investovať aj v ďalších regiónoch Slovenska s vyššou mierou nezamestnanosti.

Odporúčame:
Samsung dosiahol v Galante míľnik, závod vyrobil svoj stomiliónty výrobok

Juhokórejská spoločnosť patrí k najvýznamnejším slovenským exportérom a jej slovenský závod v Galante sa sústreďuje na výrobu vyššej triedy televízorov. Predstavitelia spoločnosti a minister diskutovali o aktuálnom vývoji našej ekonomiky a podnikateľskom prostredí a následne navštívili výrobnú prevádzku. Samsung v Galante na západnom Slovensku zamestnáva viac ako dvetisíc ľudí, z ktorých je 90 % zo Slovenska. Na stretnutí sa diskutovalo aj o podmienkach pôsobenia, vrátane podnikateľského prostredia, energetiky alebo trhu práce.

Spoločnosť dosiahla produkčný míľnikVedenie spoločnosti podľa ministerstva potvrdilo, že sa na Slovensku cíti dobre a viac ako 90 % mechanických častí finálneho produktu pochádza od lokálnych dodávateľov. V súčasnosti už žiadnu investičnú podporu nečerpá.

Naša spoločnosť pôsobí na území Slovenska nepretržite 15 rokov, čoho výsledkom je aj produkčný míľnik v podobe stomiliónteho výrobku. Chceme aj naďalej vytvárať pracovné príležitosti a aktívne prispievať do miestnej komunity a tak trvalo udržať náš podnikateľský zámer na Slovensku,“ povedal prezident spoločnosti Samsung Electronics Slovakia Chunjae Lee.

Viac k témam: investície, Ministerstvo hospodárstva SR, Peter Žiga, Samsung Electronics Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk - Žiga navštívil Samsung, spoločnosti ponúkol možnosť investovať v zaostalých regiónoch Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia