Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Železničiari obnovili obe koľaje trate na úseku zo Šale do Galanty, ktorú poškodil horiaci vlak
NITRA 20. septembra (WebNoviny.sk) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vo štvrtok o 14:06 obnovili dopravu na úseku Šaľa - Galanta na oboch traťových koľajách.

Dovtedy vlaky jazdili len po jednej koľaji obojsmerne, dôvodom bolo poškodenie infraštruktúry po utorkovom požiari vlaku. Informovala o tom zástupkyňa riaditeľky odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR Ivana Popluhárová.

Odporúčame:
Rušeň a jeden vagón vlaku zo Šale do Galanty zachvátil požiar, cestujúcich evakuovali

Opraviť museli poškodený kotevný drôt, zdvihnúť a upevniť nosné lano a tiež opraviť ďalšie dôležité súčasti trakčného vedenia na zhruba dvojkilometrovom úseku. ŽSR nasadili maximálny počet ľudí aj techniky, aký dovoľujú technologické postupy. Požiar zrýchleného vlaku REX 1877 ohlásil rušňovodič v utorok 18. septembra o 18:18.

Odporúčame:
Požiar vlaku pri Galante spôsobil škody na dvoch kilometroch trate, železnice stále pracujú na ich odstránení

Na mieste zasahovali hasiči zo Šale, cestujúci utekali do poľa. Do 20:30 železničnú dopravu v tomto úseku úplne prerušili a z bezpečnostných dôvodov vypli aj trakčné vedenie na oboch koľajach, potom sa na dopravu využívala len jedna koľaj.

Viac k témam: požiar vlaku, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Železničiari obnovili obe koľaje trate na úseku zo Šale do Galanty, ktorú poškodil horiaci vlak © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia