Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Krajina musí uznať svoju bolestivú minulosť, ospravedlnil sa premiér Morrison obetiam zneužívania
SYDNEY 22. októbra (WebNoviny.sk) – Austrálsky premiér Scott Morrison sa v pondelok oficiálne ospravedlnil detským obetiam sexuálneho zneužívania. Ako povedal, krajina musí uznať svoju bolestivú minulosť a ospravedlniť sa.

Emocionálny prejav predniesol na pôde parlamentu v Canberre pred stovkami dnes už dospelých obetí. Premiér pripustil, že Austrália ich nedokázala "počúvať, veriť im a zabezpečiť spravodlivosť". "Je nám to ľúto," uviedol Morrison.

Správa osobitnej kráľovskej komisie zverejnená v decembri odhalila viac než 17-tisíc prípadov sexuálneho zneužívania zo strany vládnych aj cirkevných predstaviteľov, súkromných inštitúcií i prominentov. Bola výsledkom štvorročného vyšetrovania, ktoré vynieslo na povrch dovtedy neznáme skutočnosti.

K najprominentnejším osobám, ktorých sa škandál dotkol, patria napríklad kardinál George Pell či bývalý arcibiskup z Adelaide Philip Wilson.

Viac k témam: Scott Morrison, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajina musí uznať svoju bolestivú minulosť, ospravedlnil sa premiér Morrison obetiam zneužívania © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia