Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Etiópska polícia objavila masový hrob so stovkami tiel, ktoré mohli byť obeťami etnických čistiek
ADDIS ABEBA 9. novembra (WebNoviny.sk) - Etiópska polícia objavila masový hrob, v ktorom ležalo 200 tiel. Mediálna spoločnosť Fana Broadcasting Corporate informovala, že polícia dostala od súdu 14 dní na odkrytie a forenznú analýzu všetkých ostatkov, ktoré našli v nepokojnej oblasti medzi zväzovými štátmi Oromia a Somali.

Telá zrejme skončili v hrobe po niekoľkých etnických čistkách neoficiálnej milície oddanej bývalému prezidentovi štátu Somali, ktorý je za mrežami. Predstavitelia Etiópie v auguste informovali, že domobrana zabila počas útoku 41 ľudí a ďalších 20 utrpelo zranenia.

Ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW) obvinila milície z brutálneho týrania, znásilňovania a ponižovania ľudí v oblasti. Ako dodáva agentúra AP, počas predchádzajúcich mesiacov zomrelo v dôsledku etnických nepokojov ďalších niekoľko stoviek obyvateľov.

Viac k témam: Human Rights Watch (HRW), masový hrob
Zdroj: Webnoviny.sk - Etiópska polícia objavila masový hrob so stovkami tiel, ktoré mohli byť obeťami etnických čistiek © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia