Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Foto: Colníci našli v českom aute viac ako dva kilogramy marihuany, obvinený Zdenko sa priznal
BRATISLAVA/BRODSKÉ 9. novembra (WebNoviny.sk) - Viac ako dva kilogramy marihuany objavili colníci v českom Mercedese pri bežnej kontrole na hraničnom priechode Brodské.

Drogy strážil pitbullDrogy počas cesty strážil pitbull. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, auto, v ktorom boli dvaja Česi vo veku 29 a 31 rokov, prehľadali colníci za pomoci služobného psa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Colníci objavili v českom Mercedese marihuanu

Zoro označil čiernu tašku v zadnej časti vozidla, ktorú mal predtým pod dozorom pitbull. V taške bolo plné vrece so sušenou rastlinou. Prípad prevzala polícia a vyšetrovateľ z drogového zločinu obvinil mladšieho z mužov, 29-ročného Zdenka. Ten sa k činu priznal. Spracovaný bol aj návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu 10 až 15 rokov za mrežami.

Tretí úlovok služobného psa ZoraZo zaisteného množstva by sa dalo pripraviť minimálne 9 400 dávok. Podľa informácií trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej pri predaji na čiernom trhu mohol za toto množstvo zinkasovať od 10- do 31-tisíc eur.

Fena v aute mala slúžiť na krytie, aby zmarila prácu psa colníkov. Tomu sa však drogy aj napriek tomu podarilo nájsť. Za posledný týždeň je to už tretí úlovok trnavských colníkov a služobného psa Zora. Minulý piatok na diaľničnom odpočívadle Sekule objavili marihuanu u bratislavskej a galantskej posádky.

Viac k témam: colníci, drogy, hraničný priechod Brodské
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Colníci našli v českom aute viac ako dva kilogramy marihuany, obvinený Zdenko sa priznal © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia