Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Miroslav si objednal zmiznutie exmanželky, súd ho odsúdil na 12 rokov
TRNAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Za zločin pozbavenia osobnej slobody formou účastníctva odsúdil v piatok Okresný súd v Trnave na dvanásť rokov väzenia Miroslava V., ktorý si podľa obžaloby objednal "zmiznutie“ svojej exmanželky Andrey.

Andrea je nezvestná od decembra 2016Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný aj prokurátor sa proti nemu odvolali. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Jana Kondákorová.

Andrea je nezvestná od 13. decembra 2016, keď ju dvaja muži na Ulici R. Dilonga v Hlohovci násilím vtiahli do osobného auta a odviezli na neznáme miesto.

Zmiznutie 35-ročnej exmanželky si podľa policajného vyšetrovania objednal Miroslav V. z pomsty za to, že proti nemu vypovedala ako svedok v prípadoch ekonomickej trestnej činnosti a za to, že spravovala majetok spoločnosti VK Invest Group, na ktorý si robil nárok.

Obvinili aj ďalšie tri osobyV kauze už boli zo zločinu pozbavenia osobnej slobody obvinené aj ďalšie tri osoby. Zatiaľ nie je jasné, čo sa s matkou dvoch detí stalo a ani to, či vôbec žije.

Práve pre pokračujúce vyšetrovanie zločinu a z obavy o zdravie a život nezvestnej ženy bolo celé pojednávanie na Okresnom súde v Trnave neverejné.

Miroslava V. zadržali policajti pár dní po zmiznutí jeho bývalej manželky na Orave. Súd ho vzápätí vzal do väzby, kde je až dodnes. Podľa policajného vyšetrovania nebol vykonávateľom skutku, od ktorého je jeho bývalá manželka nezvestná, na jeho príprave sa však podieľal.

Viac k témam: súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Miroslav si objednal zmiznutie exmanželky, súd ho odsúdil na 12 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia