Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Trnavský kraj poskytne ďalšiu dotáciu Letisku Piešťany na udržanie prevádzkyschopnosti
TRNAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj poskytne spoločnosti Letisko Piešťany ďalšiu dotáciu 200-tisíc eur. Peniaze sú určené na udržanie prevádzkyschopnosti letiska.

Letisková spoločnosť dlhodobo nie je schopná hospodáriť bez dotácií. Dotovať malé letiská umožňuje výnimka Európskej komisie.

Nepriaznivá ekonomická situácia„Príjemca dotácie sa nachádza v pretrvávajúcej nepriaznivej ekonomickej situácii, v dôsledku ktorej je ohrozená realizácia jeho bežných prevádzkových činností, likvidita a rozvoj,“ zdôvodňuje poskytnutie dotácie krajská samospráva. Trnavský samosprávny kraj poskytol dotáciu 200 tisíc eur spoločnosti Letisko Piešťany aj v júni minulého roku.

Letisko Piešťany získalo nedávno svoje historicky prvé charterové lety, počas letnej sezóny sa bude zo slovenského kúpeľného mesta pravidelne lietať do turisticky vyhľadávaných lokalít v Turecku a Egypte. Trnavský župan Jozef Viskupič to na nedávnom stretnutí s primátormi a starostami okresu Piešťany označil za výsledok úsilia o záchranu letiska.

Návrh likvidácie spoločnostiV minulom volebnom období Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany. Pod tlakom vedenia mesta Piešťany a mohutnej občianskej iniciatívy napokon k tomu nedošlo.

Záchranu a ,,rozlietanie“ regionálneho letiska v známom kúpeľnom meste sľuboval pred krajskými voľbami v roku 2017 terajší župan Jozef Viskupič.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 %) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti mesto Piešťany (20,04 %) a ministerstvo dopravy (20,65 %). Letisko už celé roky zápasí s malým záujmom o jeho služby.

Viac k témam: dotácia, Letisko Piešťany, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavský kraj poskytne ďalšiu dotáciu Letisku Piešťany na udržanie prevádzkyschopnosti © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia