Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Zverejnili oficiálny program novej sezóny Fortuna ligy, Pohronie na úvod privíta Slovan
BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) - Futbalová Fortuna liga má v sezóne 2019/2020 úvodné kolo naplánované na 20. - 21. júla. V súlade s informáciami spred vyše týždňa čaká nováčika najvyššej slovenskej súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vstup do ligového ročníka ako remeň, keď na svojom vynovenom štadióne privíta 20. júla od 20.00 h úradujúceho šampióna ŠK Slovan Bratislava.

Program určil nový modelPodľa oficiálneho vyžrebovania (program kôl určil nový model vyžrebovania namiesto doterajších Bergerových tabuliek) zverejneného v piatok prostredníctvom Únie ligových klubov otvorí nový ročník duel MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina, ktorý sa v sobotu 20. 7. začne o 18.00 h. O hodinu neskôr má výkop zápas FK Senica - AS Trenčín.

Nedeľa 21. 7. ponúkne tri stretnutia so začiatkom o 19.00 h. Aktuálny víťaz Slovenského pohára FC Spartak Trnava sa predstaví v domácom prostredí na Štadióne Antona Malatinského proti regionálnemu susedovi ŠKF iClinic Sereď. MFK Ružomberok bude hostiť FC Nitra a do Zlatých Moraviec na duel proti miestnemu FC ViOn zavíta FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Najväčšie slovenské derby medzi bratislavským Slovanom a Spartakom Trnava by sa podľa vyžrebovania malo odohrať v rámci 8. kôla 14. septembra na Tehelnom poli a v 19. kole na úvod jarnej časti 15. 2. v Trnave.

Trenčín a Sereď bez domovaPrezídium Únie ligových klubov rozhodlo na svojom zasadnutí o dôležitých otázkach pred novou sezónou Fortuna ligy.

"FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, nováčik Fortuna ligy, splnil všetky podmienky pre štart v najvyššej súťaži. To isté platí o ďalších jedenástich kluboch, ktoré v súťaži účinkovali v uplynulom ročníku. Som rád, že pred začiatkom novej sezóny nemusíme riešiť žiadne vážne problémy. Môžeme tak venovať viac úsilia tomu, aby sme nadviazali na predchádzajúce úspešné sezóny a pokračovali v raste," cituje web fortunaliga.sk výkonného riaditeľa ÚLK Michala Mertinyáka.

FK Pohronie bude hrať domáce zápasy na svojom štadióne v Žiari nad Hronom, ktorý ešte v najbližších týždňoch prejde nevyhnutnými úpravami. Počas letnej prestávky tam nainštalujú nový turniketový i kamerový systém. Klub zároveň musí do začiatku jarnej časti sezóny dobudovať vyhrievanie trávnika.

Takisto ako v minulej sezóne budú mimo svojho mesta účinkovať dva kluby - AS Trenčín a ŠKF Sereď. "Trenčania podali žiadosť o odohranie svojich domácich stretnutí v Žiline, funkcionári Serede predložili dohodu o prenájme myjavského štadióna. Prezídium ÚLK obe dejiská schválilo," informoval ďalej výkonný riaditeľ ÚLK.

Presné termíny iba v 1. kolePresné termíny stretnutí sú však zatiaľ potvrdené len v 1. kole, v ktorom Orange Sport ponúkne fanúšikom v sobotu 20. júla o 20.00 súboj nováčika FK Pohronie s obhajcom titulu Slovanom Bratislava. O dve hodiny skôr odvysiela RTVS zápas tabuľkových susedov z minulej fortunaligovej sezóny a súperov z pohárového semifinále MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina.

"Do programu našej ligy tradične prehovorí účinkovanie slovenských zástupcov v európskych súťažiach. V prípade ich postupu do ďalších kôl kvalifikácie budeme musieť reagovať a posúvať ich zápasy vo Fortuna lige. Takéto starosti však radi budeme mať čo najdlhšie. Veríme, že opäť zažijeme aspoň také úspešné leto ako pred rokom," dodal Michal Mertinyák.

Fortuna liga 2019/2020 sa bude hrať rovnakým systémom ako v uplynulých dvoch sezónach, čiže po 22-kolovej základnej časti sa súťaž rozdelí na dve šestky - horná bude hrať o titul, spodná o udržanie sa v súťaži. Jesenná časť sa končí 7. decembra, jarná sa začne 15. februára 2020. Základná časť vyvrcholí 7. marca 2020.Fortuna liga 2019/2020

  • dvojice 1. kola
sobota 20. 7.

18.00 h MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina

19.00 h FK Senica - AS Trenčín

20.00 h FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠK Slovan Bratislava

nedeľa 21. 7.

19.00 h MFK Ružomberok - FC Nitra

19.00 h FC Spartak Trnava - ŠKF iClinic Sereď

19.00 h FC ViOn Zlaté Moravce - FC DAC 1904 Dunajská StredaViac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili oficiálny program novej sezóny Fortuna ligy, Pohronie na úvod privíta Slovan © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia