Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Slovenských futbalistov čaká kľúčový zápas proti Walesu, Hapal nechce dostať mužstvo pod tlak
6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal nemal na nedeľňajšom zraze pred blížiacim sa zápasom E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy proti Walesu (10. októbra v Trnave) a medzištátnym prípravným stretnutím s Paraguajom (13. októbra v Bratislave) ani zďaleka všetkých nominovaných hráčov.

Očakáva sa však, že kompletný 24-členný káder by mal mať k dispozícii v pondelok.

Povolaní hráči sú zdravotne v poriadku"Máme pred sebou ešte tri zápasy a každý z nich bude dôležitý. Nechcel by som nás dávať pod tlak tým, že budem vyhlasovať, že duel s Walesom je pre náš kľúčový. Budeme sa chcieť rehabilitovať pred našimi divákmi, keďže ostatné stretnutie s Chorvátskom sme nezvládli výsledkovo ani herne. Vieme, akým štýlom hrá Wales. Sú neskutočne rýchli, pohybliví a majú vo svojom strede Garetha Bala, ktorý dokáže sám rozhodnúť zápas," vyhlásil Hapal v úvode nedeľňajšej tlačovej konferencie v Šamoríne.

Lodivoda Slovákov potešila skutočnosť, že takmer všetci hráči povolaní "do akcie" sú zdravotne v poriadku. Týka sa to aj Petra Pekaríka z nemeckej Herthy Berlín, ktorý si počas septembrového asociačného termínu obnovil zranenie lýtkového svalu. "Momentálny stav hráčov je v poriadku. Peter Pekarík je tiež v pohode. Nehral síce súťažný zápas, ale v klube mu pripravili simulovaný zápasový tréning. Kristián Koštrna dnes odišiel na vyšetrenie, ale veríme, že bude v poriadku. Sobotňajší zápas v Trnave neodohral, pretože nechcel ísť do rizika. Pavol Šafranko si v súťažnom dueli privodil výron v členku, ale tiež veríme, že bude v poriadku," podotkol 50-ročný rodák z moravského Kroměříža.

Pred slovenskými hráčmi stojí mimoriadne náročná misia, ale v prípade, že mužstvo spod Tatier víťazne zvládne duel s "waleským drakom", urobí výrazný krok k postupu z kvalifikačnej E-skupiny. Z nej preniknú na šampionát dva najlepšie tímy. Na postupových priečkach sa aktuálne nachádza úradujúci vicemajster sveta Chorvátsko (10 bodov, pozn.) a tiež Slovensko (9), ktoré sa "nad čiaru" posunulo septembrovým víťazstvom 2:1 v Maďarsku (9). Na postup však stále pomýšľa aj štvrtý Wales (6), ktorý odohral o zápas menej ako trio tímov nad ním.

Slováci majú nepriaznivú bilanciuSlovensko sa v minulosti stretlo s Walesom dovedna štyrikrát, až trikrát sa zápas skončil víťazstvom tímu z Britských ostrovov.

"Bude to zápas, ktorý sa ako vždy začne od stavu 0:0. Wales je pre nás výsledkovo nepríjemný súper. Na druhej strane, Slovensko už predtým nad Walesom vyhralo, takže sa to môže stať znova. Hráme pred vlastnými fanúšikmi a verím, že predvedieme ďaleko iný výkon ako proti Chorvátsku. Nakoniec sa budeme môcť spoľahnúť na podporu publika, takže verím, že to s podporou našich fanúšikov zvládneme," doplnil šéf slovenskej lavičky.

Hapal sa pristavil aj pri následnom stretnutí s Paraguajom, v ktorom sa oficiálnej rozlúčky s najcennejším dresom dočká trojica dlhoročných slovenských reprezentantov - Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec. Tí ukončili kapitolu v národnom tíme ešte vo februári. "Všetci budú na tribúne už počas zápasu s Walesom. Následne sa k nám pripoja a budeme sa spoločne pripravovať na Paraguaj," zakončil Pavel Hapal.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale, slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenských futbalistov čaká kľúčový zápas proti Walesu, Hapal nechce dostať mužstvo pod tlak © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia