Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Video: Klimatickí aktivisti táboria pred úradom Merkelovej, zablokovali aj dopravu v Amsterdame
7.10.2019 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 7. októbra 13:42
Klimatickí aktivisti z hnutia Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu) zablokovali kruhový objazd Grosser Stern v centre Berlína. Protest sa začal skoro ráno za účasti asi tisícky osôb. Aktivisti si tiež zriadili tábor pred úradom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Stalo sa tak v rámci takzvanej "medzinárodnej vzbury", ktorú klimatickí aktivisti z hnutia štartujú v pondelok. Protesty plánujú v 60 mestách na celom svete. Cieľom hnutia je dosiahnuť do roku 2025 nulové emisie uhlíka.

Stovky holandských aktivistov už zablokovali hlavnú cestu v Amsterdame, kde si postavili stany a vyzývajú holandskú vládu, aby spravila viac v boji proti klimatickým zmenám.

Polícia na ceste pred národným múzeom Rijksmuseum, ktoré je jednou z hlavných turistických atrakcií mesta, zatkla viacerých demonštrantov. Mesto im zakázalo zhromažďovať sa na ulici, aktivisti ale výzvy polície, aby sa presunuli na vedľajšie námestie, ignorovali.

Londýnska polícia zatkla počas víkendu 21 aktivistov bojujúcich proti klimatickým zmenám. Zástupcovia polície uviedli, že osoby sú podozrivé zo sprisahania s cieľom vyvolať verejné nepokoje. Ďalšie protesty v Londýne sú naplánované aj na pondelok.Viac k témam: Amsterdam, Berlín, klimatický štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Klimatickí aktivisti táboria pred úradom Merkelovej, zablokovali aj dopravu v Amsterdame © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia