Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Zamestnanci Amazonu štrajkujú za lepšie platy, firmu obvinili z vytvárania extrémneho tlaku
29.11.2019 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 29. novembra 15:47
Zamestnanci distribučných centier Amazonu v Nemecku začali počas výpredaja Black Friday štrajk s požiadavkou zlepšenia zárobkov. Black Friday je pre firmu Amazon podnikajúcu v internetovom predaji jedným z najrušnejších dní.

Odborový zväz ver.di v piatok uviedol, že štrajk sa začal v noci v šiestich nemeckých distribučných centrách, pričom na niektorých miestach má trvať až do utorka.

Fungovanie Amazonu na Slovensku podľa vyjadrenia spoločnosti ohrozené nie je. "Aktuálne nie sú naplánované žiadne zmeny prevádzky logistického centra Amazonu na Slovensku," uviedla pre agentúru SITA CEE PR managerka Amazonu Miroslava Jozová.

Predstaviteľ odborárov Orhan Akman obvinil spoločnosť Amazon z toho, že vytvára "extrémny tlak" na zamestnancov, čo u časti z nich vedie k ochoreniam.

Firma Amazon však vo vyhlásení uviedla, že "balíčky sú doručované presne, pretože podstatná časť zamestnancov dnes objednávky zákazníkov vybavuje úplne normálne". Firma dodala, že ponúka platy "na hornej hranici porovnateľných pracovných pozícií".

Viac k témam: Black friday, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci Amazonu štrajkujú za lepšie platy, firmu obvinili z vytvárania extrémneho tlaku © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia