Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

El Clásico je opäť v ohrození, na ten istý deň zvolalo protest hnutie Tsunami Democratic
10.12.2019 (Webnoviny.sk) - Prestížny zápas dvoch elitných futbalových značiek v Španielsku medzi FC Barcelona a Realom Madrid je opäť v ohrození. Informuje o tom španielsky denník Marca. El Clásico sa malo povodne konať už 26. októbra ako súčasť 10. kola, no vedenie súťaže ho z obáv o bezpečnosť hráčov aj fanúšikov odložilo na stredu 18. decembra, keďže v druhej polovici októbra v katalánskej metropole sa konali násilné protesty.

Prídu tisícky ľudíTeraz sa zdá, že ani 18. december nebude vhodný. Na daný dátum totiž hnutie Tsunami Democratic zvolalo protestné stretnutie, účastníci sa iba niekoľko hodín pred El Clásicom majú zhromaždiť neďaleko štadióna Camp Nou.

Účasť na akcii už potvrdilo viac ako 18-tisíc osôb, ktoré sa chcú dožadovať práva na sebaurčenie Katalánska.

Októbrové protesty vyvolalo rozhodnutie Najvyššieho španielskeho súdu o nekompromisnom uväznení deviatich vodcov separatistov na 9 až 13 rokov za zorganizovanie nezákonného referenda v roku 2017.

Najprv navrhli MadridSeparatistické skupiny preto vyzvali svojich priaznivcov, aby sa v deň pôvodného termínu El Clásica, teda 26. októbra, zhromaždili a opäť dali verejne najavo svoju nevôľu s rozhodnutím súdu.

Vedenie najvyššej španielskej súťaže La Ligy najskôr navrhlo, aby sa hralo prvé El Clásico sezóny v pôvodnom termíne, ale na Štadióne Santiaga Bernabéua v Madride.

RFEF neskôr uviedla, že vhodný by mohol byť termín v stredu 18. decembra tesne pred zimnou prestávkou. A ten napokon aj prešiel. Pôvodne alternatívami boli aj streda 4. decembra alebo sobota 7. decembra, ale kluby sa na týchto dátumoch nezhodli.

Viac k témam: El Clásico, La Liga, Tsunami Democratic
Zdroj: Webnoviny.sk - El Clásico je opäť v ohrození, na ten istý deň zvolalo protest hnutie Tsunami Democratic © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia