Hlohovec
Pravá stránka Hlohovca

Správy

Futbal

Duda víťazne debutoval v Premier League, Dúbravka vychytal Chelsea a Manchester City zakopol

18.1.2020 (Webnoviny.sk) -

• aktualizované 18. januára, 20:41

Sobotňajší program 23. kola anglickej Premier League priniesol aj jedno veľké prekvapenie. Manchester City v domácom prostredí iba remizoval s Crystal Palace 2:2. Argentínčan Sergio Agüero síce v rozpätí piatich minút otočil skóre z 0:1 na 2:1, ale v 90. min si strelil vlastný gól Brazílčan Fernandinho.

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda má za sebou premiéru vo farbách Norwichu City. V drese "kanárikov" sa pri svojom prvom zápase v anglickej Premier League tešil z víťazstva 1:0 nad Bournemouthom, ktoré zariadil premenenou penaltou Teemu Pukki. Rodák zo Sniny nastúpil v základnej zostave a v 78. min ho na ihrisku nahradil škótsky obranca Grant Hanley.

Brankár Martin Dúbravka zaznamenal šieste čisté konto v aktuálnom ročníku anglickej Premier League. V sobotu si na ňom vylámali zuby hráči Chelsea, ktorí v St James' Parku prehrali 0:1. "The Blues" vyslali na žilinského rodáka štyri strely, s ktorými si dokázal poradiť. Rozhodujúci gól strelil v štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu obranca Isaac Hayden.

Premier League 2019/2020

• 23. kolo

FC Watford – Tottenham Hotspur 0:0

Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1:1 (1:0)

Góly: 38. Trossard - 75. Grealish

Manchester City - Crystal Palace 2:2 (0:1)

Góly. 83. a 88. Agüero - 39. Tosun, 90. Fernandinho (vlastný)

West Ham United - FC Everton 1:1 (1:1)

Góly: 40. Diop - 44. Calvert-Lewin

Arsenal Londýn - Sheffield Uunited 1:1 (1:0)

Góly: 45. Martinelli - 83. Fleck

Norwich City - Bournemouht 1:0 (1:0)

Gól: 35. Pukki (z 11 m), ČK: 75. Godfrey - 31. Cook /O. Duda (Norwich) hral do 79. min./

FC Southampton - Wolverhamton Wanderers 2:3 (2:0)

Góly: 15. Bednarek, 35. Long - 65. a 76. Jimenez (prvý z 11m), 53. Neto

Newcastle United - FC Chelsea 1:0 (0:0)

Gól: 94. Isaac Hayden

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk - Duda víťazne debutoval v Premier League, Dúbravka vychytal Chelsea a Manchester City zakopol © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.