Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Smer-SD dobieha Matovičovo OĽaNO, strana Za ľudí by sa do parlamentu nedostala
24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) sa preferenčne doťahuje na vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 14. až 21. mája na vzorke 1 011 respondentov pre televíziu Markíza.

Smer-SD sa doťahuje na OĽaNOVoľby by aj v polovici mája vyhralo OĽaNO, ktoré by volilo 22,9 percenta respondentov, Smeru-SD by svoj hlas odovzdalo 21,6 percenta voličov a na treťom mieste sa umiestnilo hnutie Sme rodina so ziskom 11,2 percenta.

Na ďalších miestach skončili strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (9,7 percenta), Sloboda a Solidarita (8 percent) a Progresívne Slovensko (6,5 percenta). Mimo parlamentu by ostala vládna strana Za ľudí, ktorú by volilo 4,3 percenta opýtaných.

Ktoré strany by ostali mimo parlamentu?Do Národnej rady SR by sa nedostalo ani Kresťanskodemokratické hnutie (4,8 percenta), Strana maďarskej komunity (4,2 percenta), Dobrá voľba (2 percentá), Most-Híd (1,5 percenta), Slovenská národná strana (1,4 percenta) či strana Vlasť (1,3 percenta).Názov politického subjektuPreferencie v percentách
OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena zdola22,9%
Smer-SD21,6%
Sme rodina11,2%
Kotlebovci - ĽSNS9,7%
Sloboda a Solidarita8,0%
Progresívne Slovensko6,5%
Kresťanskodemokratické hnutie4,8%
Za ľudí4,3%
Strana maďarskej komunity4,2%
Dobrá voľba2,0%
Most-Híd1,5%
Slovenská národná strana1,4%
Vlasť1,3%


Viac k témam: parlamentné voľby, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Smer-SD dobieha OĽaNO a strana Za ľudí stále mimo parlamentu, ukazuje to nový prieskum verejnej mienky © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia