Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Tenis

Osaková neplánuje vynechať US Open, do New Yorku však pre Covid-19 nepríde Bartyová ani Halepová
31.7.2020 (Webnoviny.sk) - Dvojnásobná grandslamová šampiónka Japonka Naomi Osaková neplánuje vynechať netradične druhý grandslamový turnaj sezóny US Open v New Yorku.

Viac o téme: KoronavírusZ podujatia, ktoré sa v areáli Flushing Meadows uskutoční od 31. augusta do 14. septembra, sa už odhlásila aktuálna jednotka ženského singlového rebríčka Austrálčanka Ashleigh Bartyová a do New Yorku sa nechystá ani dvojka rebríčka Rumunka Simona Halepová. Obe svoju absenciu zdôvodnili obavami z koronavírusu a obmedzeniami s tým spojenými.

US Open ovládla aj v roku 2018Niekdajšia líderka renkingu a aktuálna desiatka však podľa jej agenta Stuarta Duguida zavíta.

Osaková v minulosti ovládla US Open v septembri 2018 a vzápätí triumfovala aj na Australian Open v Melbourne v roku 2019.

Štartovať by mala aj turnaji WTAV USA už ochoreniu COVID-19 podľahlo viac ako 150-tisíc osôb, pričom v niektorých častiach krajiny práve teraz vrcholí pandémia.

Osaková by mala v New Yorku štartovať aj týždeň pred začiatkom US Open, na rovnakých kurtoch sa totiž uskutoční aj turnaj WTA pôvodne umiestnený do Cincinnati.

Profitenis nútene pauzuje od prvej polovice marca, za všetkým stojí spomenutá pandémia koronavírusu. Už v pondelok 3. augusta by sa však kolotoč ženských turnajov mal rozbehnúť v talianskom Palerme.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia, US Open, WTA Cincinnati
Zdroj: Webnoviny.sk - Osaková neplánuje vynechať US Open, do New Yorku však pre Covid-19 nepríde Bartyová ani Halepová © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia