Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko
9.8.2020 (Webnoviny.sk) - Búrka zabila na gréckom ostrove Eubója päť ľudí. Medzi nimi sú manželia vo veku 85 a 86 rokov, ktorých našli v bezvedomí v ich zatopenom dome v obci Politika.

V oblasti zasahoval aj vrtuľníkV rovnakej dedine našli v prízemnom byte aj mŕtve osemmesačné bábätko, ktoré tam bolo spolu s rodinou na dovolenke. Dve osoby sú nezvestné a desiatky ľudí zostalo uväznených v domoch a autách.

Záplavy spôsobila rieka, ktorá sa vyliala zo svojho koryta. Množstvo obyvateľov obce vyšlo na strechy domov a čakali na pomoc. Hasiči do oblasti vyslali aj helikoptéru.

Blesky spôsobili desiatky požiarovV sobotu v noci začalo v regióne pršať a hasiči museli zasahovať aj pri viac ako 50 požiaroch, ktoré spôsobili blesky. Evakuovali minimálne 47 ľudí z domov a áut. Osem zachránili pomocou helikoptéry. Zo 450 domov odčerpávali vodu.

Väčšina miestnych ciest je nepriechodných a dva mosty spájajúce ostrov s pevninou sú zablokované, pričom premávajú len trajekty.

Viac k témam: búrka, ostrov Eubója
Zdroj: Webnoviny.sk - Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia