Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

V Japonsku objavili masový hrob, pochovaní zrejme podľahli pandémii v 19. storočí
26.8.2020 (Webnoviny.sk) - Archeológovia v Japonsku vykopali pozostatky viac ako 1500 ľudí, z ktorých väčšina pravdepodobne zomrela počas epidémie koncom 19. storočia. Boli pochovaní v masovom hrobe, ktorý objavili počas sanácie hlavnej železničnej stanice v Osake. Podľa vedcov to boli najmä mladí ľudia.

Už predtým, v rokoch 2016 - 2017, vykopali pozostatky v susedných lokalitách. "Tento náš historicky prvý objav pohrebiska v Osake nám pomôže zistiť podrobnosti o pohrebných tradíciách bežných ľudí," poznamenal archeológ Jodži Hirata.

U viacerých nájdených kostier zistili poškodenia končatín, čo naznačuje, že podľahli následkom epidémie. Túto teóriu podporuje aj hromadné pochovávanie obetí. Archeológovia okrem telesných pozostatkov našli taktiež osobné predmety - mince, budhistické ružence, pokrývky hlavy, hrebene či hlinené bábiky.

Viac k témam: archeológovia, masový hrob, pohrebisko
Zdroj: Webnoviny.sk - V Japonsku objavili masový hrob, pochovaní zrejme podľahli pandémii v 19. storočí © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia