Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Trnavská župa zabezpečila pre zariadenia sociálnych služieb antigénové rýchlotesty na COVID-19
2.10.2020 (Webnoviny.sk) - Trnavský samosprávny kraj zabezpečil pre všetkých 21 zariadení sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti antigénové rýchlotesty na ochorenie COVID-19.

„Chceme umožniť operatívne a spoľahlivé testovanie v našich zariadeniach sociálnych služieb. Už pri prvom podozrení tak budeme môcť zabrániť šíreniu nového koronavírusu medzi klientmi a personálom,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Antigénové testy sú rýchlym a efektívnym nástrojom na zistenie zložiek vírusu, napríklad bielkovín, ktoré sa nachádzajú na povrchu vírusu.

Najúčinnejšie sú medzi 3. a 5. dňom od prvých prejavov ochorenia, keď je množstvo vírusu v sliznici nosa a hrdla najvyššie. Výsledok testu je známy po 15 minútach a jeho diagnostická citlivosť je viac ako 97 %.

Vo všetkých zariadeniach sociálnych služieb Trnavského samosprávneho kraja platia v súvislosti s ochorením COVID-19 už dlhodobo prísne preventívne opatrenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavská župa zabezpečila pre zariadenia sociálnych služieb antigénové rýchlotesty na COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia