Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Nemecko pôjde do čiastočného lockdownu, chce sa vyhnúť celoštátnemu stavu núdze
28.10.2020 (Webnoviny.sk) - V Nemecku bude v novembri platiť čiastočný lockdown, ktorý vstúpi do platnosti v pondelok. Po rokovaniach s premiérmi 16 spolkových krajín to oznámila nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Politička zároveň vyzvala na "veľké národné úsilie" v boji proti koronavírusu, informuje spravodajský portál BBC.

Obmedzené sociálne kontaktyV rámci čiastočného lockdownu budú v Nemecku sociálne kontakty obmedzené len na dve domácnosti s maximálne desiatimi ľuďmi.

Bude pozastavený turizmus, zatvorené tetovacie a masážne salóny a bary, reštaurácie zase budú obmedzené len na donášku jedla. Školy a škôlky naopak zostanú otvorené.

Konať musia terazMenším firmám, ktoré ťažko zasiahne lockdown, vyplatia náhradu až do výšky 75% ich tržieb z novembra 2019, uvádza BBC.

Merkelová vysvetlila, že musia konať teraz, aby sa vyhli celoštátnemu stavu núdze. Predpokladá sa, že sa s premiérmi spolkových krajín 11. novembra znova stretnú, aby zhodnotili situáciu.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko pôjde do čiastočného lockdownu, chce sa vyhnúť celoštátnemu stavu núdze © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia