Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Väčšina Slovákov podľa prieskumu dôveruje ozbrojeným silám, oceňujú pomoc pri boji s koronavírusom
5.12.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa aktuálnych výsledkov prieskumu dôveryhodnosti dôveruje Ozbrojeným silám SR (OS SR) 72,6 percenta opýtaných. Ako ďalej v tlačovej správe informoval rezort obrany, prieskum na reprezentatívnej vzorke 1 200 respondentov uskutočnili od 27. októbra do 2. novembra 2020.

Pravidelné prieskumy dôveryhodnosti OS SR rezort zverejňuje od roku 2001.

Dlhodobo zanedbaný stav infraštruktúryPodľa prieskumu majú Ozbrojené sily SR 67,6 percentnú podporu obyvateľov. Zároveň 79,4 percenta respondentov uviedlo, že na profesionálnych vojakov sa dá spoľahnúť pri riešení živelných pohrôm a 81,3 percenta potvrdilo, že OS SR sú pre Slovensko potrebné.

Dlhodobo zanedbaný stav infraštruktúry a vojenskej techniky sa podľa ministerstva premietli aj do odpovedi na otázky o jej stave. O jej kvalite podľa prieskumu nepochybuje iba 39 percenta opýtaných, pričom 54,2 percenta z nich sa stotožňuje s tvrdením, že kvalitou je porovnateľná s armádami ostatných krajín Vyšehradskej skupiny.

Členstvo v EÚ zárukou stabilityMinister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) zároveň ocenil, že podľa prieskumu verejnosť registrovala aj aktivity profesionálnych vojakov v boji s pandémiou COVID-19. „Ako sa ukázalo, až 69,5 percenta respondentov ocenilo aktivity profesionálnych vojakov v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19,„ vyzdvihol minister Naď.

V rámci prieskumu sa rezort obrany zaujímal aj o názor verejnosti na niektoré výroky týkajúce sa členstva SR v NATO a EÚ, pričom výsledky hodnotí pozitívne. Podľa viac ako polovice (57,5 percenta) opýtaných je totiž členstvo v Európskej únii (EÚ) zárukou bezpečnosti a stability SR. Väčšina (58,8 percenta) tiež súhlasí s názorom, že členstvo v NATO upevňuje medzinárodné postavenie Slovenska.

Viac k témam: prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšina Slovákov podľa prieskumu dôveruje ozbrojeným silám, oceňujú pomoc pri boji s koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia