Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Americké štáty zablokovali Google, obor údajne využíva svoju silu na manipuláciu trhu
17.12.2020 (Webnoviny.sk) - Texas a ďalších deväť amerických štátov zažalovalo spoločnosť Google, pretože podľa nich poškodzuje hospodársku súťaž a využíva "monopolistickú silu". Je to najnovší útok na technologický gigant podnikajúci v oblasti vyhľadávania na internete a na jeho dominanciu v online reklame.

Podľa žaloby Google zneužíva svoje vlastníctvo digitálnych predajných miest reklamy, aby sa neférovo obohacoval. Podľa žaloby správanie sa Googlu utlmuje inovácie a poškodzuje zadávateľov reklamy a spotrebiteľov. Informuje o tom portál cnn.com.

Minister spravodlivosti Texasu Ken Paxton oznámil podanie žaloby na Twitteri. "Tento firemný obor využíva svoju silu na manipuláciu trhu, ničenie konkurencie a poškodzovanie vás, spotrebiteľov," uviedol minister. Toto podanie na súd je v tomto roku už druhým zažalovaním Googlu v USA zo strany vládnych predstaviteľov. Americké ministerstvo spravodlivosti v októbri podalo na firmu žalobu na základe podobných obvinení. Vtedy sa k žalobe pripojilo jedenásť amerických štátov.

Viac k témam: online reklama
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké štáty zablokovali Google, obor údajne využíva svoju silu na manipuláciu trhu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia