Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Na Nový Zéland sa tak ľahko nedostanete, musíte spĺňať podmienky alebo mať udelenú výnimku
15.1.2021 (Webnoviny.sk) - Vstup na Nový Zéland je obmedzený, bez predchádzajúcej výnimky môžu do krajiny prichádzať len novozélandskí občania, permanentní rezidenti ako aj partneri a závislé deti týchto dvoch kategórií.

Bez výnimky do krajiny môžu aj austrálski občania s bežným pobytom na Novom Zélande. Ostatní cestujúci môžu na Nový Zéland vstupovať len zo životne dôležitých dôvodov a musia mať vopred udelenú výnimku. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Povinná izoláciaAko ďalej rezort diplomacie priblížil, všetci, ktorým je povolený vstup na Nový Zéland, sa musia hneď po príchode izolovať na 14 dní do vopred určených zariadení.

Karanténa je riadená online systémom a každý cestujúci sa musí pred cestou registrovať, aby mu bolo pridelené miesto. Systém následne vygeneruje voucher, ktorý je potrebné predložiť ako povinný dokument pred nástupom na let.

Viac o téme: KoronavírusŠtátna karanténa na Novom Zélande je spoplatnená. Negatívny výsledok na COVID-19 je podmienkou následného prepustenia z karantény. V karanténe sa testuje v tretí a 12. deň,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Preukázať sa testomOd piatka 15. januára budú všetci prichádzajúci na Nový Zéland zo Spojeného kráľovstva a Spojených štátov amerických povinní pred odletom preukázať sa negatívnym výsledkom PCR, RT-PCR, LAMP alebo antigénového testu na COVID-19.

Rezort diplomacie pripomína, že všetky testy musia byť spracované v laboratóriu uznanom a akreditovanom na vykonávanie testov v krajine pôvodu. Akceptovaný je papierový aj elektronický certifikát, ak obsahuje všetky povinné náležitosti.

Rozšírenie krajínPožiadavka na testovanie pred odletom sa bude vzťahovať na cestujúcich so začiatkom cesty vo Veľkej Británii a Spojených štátoch amerických.

Ďalej pri tranzite cez Spojené kráľovstvo alebo USA dlhšom ako 96 hodín, ak je Nový Zéland cieľovou destináciou a pri tranzite cez Nový Zéland na ceste do tretej krajiny.

Novozélandská vláda navyše upozornila, že požiadavka na testovanie pred cestou na Nový Zéland sa čoskoro rozšíri na všetky krajiny a územia s výnimkou Austrálie, Antarktídy a niektorých tichomorských ostrovných krajín,“ doplnil rezort diplomacie.

Viac k témam: cestovanie, izolácia, karanténa, Koronavírus, Pandémia, pandemické opatrenia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Nový Zéland sa tak ľahko nedostanete, musíte spĺňať podmienky alebo mať udelenú výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia