Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Banská Bystrica spustila komunitné testovanie, zaregistrovali sa už tisícky ľudí
16.1.2021 (Webnoviny.sk) - V meste pod Urpínom sa v sobotu o 8:00 začalo dobrovoľné komunitné testovanie na ochorenie COVID-19. Testovanie je určené pre ľudí, ktorí musia chodiť do práce a majú potvrdenie o tom, že nemôžu pracovať z domu.

Do sobotňajšieho rána sa na testovanie prihlásilo 8 566 záujemcov, ktorí sú naplánovaní na presný čas v niektorom z 12 odberových miest.

Otvorili všetky odberné miestaCieľom banskobystrickej radnice je ochrániť svojich obyvateľov a pomôcť k zlepšeniu súčasnej pandemickej situácie v banskobystrickom okrese.

„Začali sme s komunitným cieleným testovaním tých, ktorí musia chodiť do práce a chcú byť zodpovední voči svojim kolegom, pracovnému kolektívu a okoliu. Otvorili sme všetky plánované odberné miesta. Niektoré s menším časovým sklzom, pretože sme museli vyriešiť pár technických problémov. Pre veľký záujem o komunitné testovanie sme navyšovali kapacitu zo 7 200 termínov na 9 700, pričom do dnešného sobotného rána je prihlásených 8 566 záujemcov,“ informuje primátor mesta Ján Nosko.

Registrácia na webeTestovanie antigénovými testami prebieha v sobotu 16. januára a v nedeľu 17. januára od 8. do 18. hodiny.

Záujemcovia sa môžu na webovej stránke mesta prostredníctvom registračného formulára registrovať na konkrétny čas.

Záujem prejavili aj zamestnávatelia, medzi nimi napríklad Slovenská pošta, Banskobystrický pivovar, Slovenská agentúra životného prostredia a ďalší.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, komunitné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Banská Bystrica spustila komunitné testovanie, zaregistrovali sa už tisícky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia