Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Čínska vesmírna stanica Tchien-kung má nových obyvateľov, ostanú na nej rekordný čas
16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Čínska vesmírna loď Šen-čou 13 s trojčlennou posádkou na palube sa v sobotu spojila s vesmírnou stanicou Tchien-kung. Kozmonauti majú vo vesmíre zostať rekordných šesť mesiacov. Vesmírne plavidlo na obežnú dráhu vyniesla raketa Dlhý pochod-2F.

Dvaja muži a jedna žena sú druhou posádkou na vesmírnej stanici, ktorú na obežnú dráhu vyniesli vlani v apríli. Prvá posádka bola na stanici tri mesiace.Novú posádku stanice tvoria dvaja vesmírni veteráni, 55-ročný Čaj Č'-kang a 41-ročná Wang Ja-pching, a jeden nováčik, 41-ročný Jie Kuang-fu. Posádka uskutoční tri výstupy do otvoreného vesmíru, aby nainštalovala zariadenia v rámci príprav na rozšírenie stanice. Realizovať budú experimenty v oblasti kozmickej medicíny a v ďalších oblastiach. Ďalšie dva moduly majú na čínsku vesmírnu stanicu dopraviť do konca budúceho roka počas pobytu posádky vesmírnej lode Šen-čou 14.

Viac k témam: Čínska vesmírna stanica Tchein-kung 1, Vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínska vesmírna stanica Tchien-kung má nových obyvateľov, ostanú na nej rekordný čas © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia