Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo
4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina na Haďom ostrove opäť vztýčila svoju vlajku po tom, ako z neho minulý týždeň ustúpili ruskí vojaci. Oznámila to v pondelok hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humenjuková. „Územie Hadieho ostrova sa vrátilo pod jurisdikciu Ukrajiny," povedala na tlačovej konferencii. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMinulý týždeň ukrajinská armáda donútila Rusko, aby sa stiahlo z čiernomorského ostrovčeka nachádzajúceho sa juhovýchodne od Odesy, ktorý Moskva obsadila na začiatku vojny. Rusko využilo Hadí ostrov na zavedenie blokády exportu z Ukrajiny, ktorá je jedným z najväčších vývozcov obilia na svete. Ústup Kremľa znamenal významné víťazstvo pre ukrajinskú armádu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko uviedlo, že sa rozhodlo z ostrovčeka odísť, aby urobilo „gesto dobrej vôle" a ukázalo, že Moskva nerobí prekážky v snahe OSN otvoriť koridor na prepravu obilia z Ukrajiny. Kyjev tvrdí, že donútil ruské sily na odchod z Hadieho ostrova delostreleckou a raketovou paľbou.

Viac k témam: Hadí ostrov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia