Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Litovskí poslanci chcú zatočiť s cudzincami, ktorí podporujú Putinov režim a ohrozujú bezpečnosť spojencov
11.8.2022 (Webnoviny.sk) - Traja konzervatívni zákonodarcovia v Litve pripravili pozmeňujúce a doplňujúce návrhy k zákonu o občianstve. Osobám pochádzajúcim z cudzích štátov, ktoré vďaka výnimke dostali litovské občianstvo, navrhujú odobrať litovský pas v prípade, ak podporia agresorské správanie inej krajiny. Referuje o tom web delfi.lt.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOdoberanie občianstvaPodľa návrhu „môže byť občanovi inej krajiny, ktorý vďaka výnimke dostal litovské občianstvo, odňaté toto občianstvo, ak svojím konaním ohrozuje bezpečnosť a záujmy Litvy a iných krajín v regióne, bezpečnosť spojencov a ak znevažuje meno Litvy“.

Poslanci Dalia Asanavičiuté, Stasys Šedbaras a Andrius Vyšniauskas iniciovali novelizovanie zákona o občianstve „s prihliadnutím na situáciu s vojnou na Ukrajine a ohrozenie Litvy a celého regiónu“.

Podpora agresívneho režimuSúčasný právny stav, v ktorom sú špecifikované dôvody odňatia občianstva, podľa konzervatívcov nezodpovedá súčasnej geopolitickej situácii. Návrh novely chcú predložiť v parlamente vo štvrtok.

O potrebe zmeny zákona sa začalo hovoriť, keď sa krasokorčuliarka Margarita Drobiazková, ktorá dostala vďaka výnimke litovské občianstvo, zúčastnila so svojím manželom Povilasom Vanagasom na šou, ktorú organizovala manželka hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova Tatiana Navková.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Štátne občianstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Litovskí poslanci chcú zatočiť s cudzincami, ktorí podporujú Putinov režim a ohrozujú bezpečnosť spojencov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia