Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života
11.8.2022 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť McDonald's začne v najbližších mesiacoch opätovne otvárať svoje reštaurácie na Ukrajine. Ide o symbol návratu vojnou ničenej krajiny k určitej forme normálneho stavu a o prejav podpory zo strany americkej firmy, ktorá odišla z Ruska.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePostupné otváranie prevádzokFirma svoje ukrajinské reštaurácie zatvorila pred takmer šiestimi mesiacmi na začiatku ruskej invázie, ale naďalej vypláca mzdy viac ako 10-tisíc zamestnancom v krajine.

McDonald's vo štvrtok uviedol, že začne postupne otvárať niektoré reštaurácie v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev a na západe Ukrajiny.

„Mali sme s našimi zamestnancami rozsiahle diskusie, pričom prejavili silnú túžbu vrátiť sa do práce," povedal viceprezident spoločnosti McDonald's pre zahraničné trhy Paul Pomroy. „V ostatných mesiacoch zosilnelo presvedčenie, že to podporí slabý, ale dôležitý pocit normálneho stavu," dodal.

Značné škody na ekonomikeVojna ukrajinskú ekonomiku vážne poškodila a obnovenie podnikania hoci len v obmedzenom rozsahu by jej pomohlo.

Medzinárodný menový fond očakáva, že ukrajinská ekonomika sa v tomto roku zmenší o 35 percent. McDonald's má na Ukrajine 109 reštaurácií, ale vo štvrtok nepovedal, koľko z nich opäť otvorí.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia