Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Najčastejším povolaním na Slovensku je špecialista, ubúda remeselníkov a robotníkov
12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Na vrchole rebríčka zamestnaní sa podľa Sčítania obyvateľov domov a bytov 2021 umiestnili špecialisti.

Špecialisti v oblasti vedy a technikyAko ďalej informuje v tlačovej správe Štatistický úrad SR, špecialista je definovaný ako zamestnanec špecializovaný v oblasti vedy a techniky, v zdravotníctve, v administratívnych, podporných a obchodných činnostiach, v oblasti informačných a komunikačných technológií a tiež v oblasti práva, sociálnych vecí a kultúry.

Medzi špecialistov sa tiež zaraďujú učitelia a odborní pedagogickí pracovníci.

Výsledky ovplyvňuje lepšie vzdelanieNa druhom mieste rebríčka zamestnaní sa v roku 2021 objavili technici a odborní pracovníci a na treťom mieste sú služby a obchod.

V roku 2011 sčítanie ukázalo, že najviac obyvateľov SR boli pracovníci v službách a obchode, nasledovali technici a odborní pracovníci a veľkú skupinu tvorili kvalifikovaní robotníci a remeselníci. V roku 2021 z rebríčka Top 3 zamestnaní robotníci aj remeselníci zmizli na celom Slovensku," uviedol ŠÚ SR.

Dodal, že zmeny za 10 rokov sú pochopiteľné, ak sa pozrieme na vývoj vzdelania, kde vysokoškolské aj odborné vzdelanie nabralo na sile.

Viac k témam: Rebríček, Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021, Zamestnanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Najčastejším povolaním na Slovensku je špecialista, ubúda remeselníkov a robotníkov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia