Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

Návštevnosť múzeí SNM postupne narastá. Panis priblížil, kedy sa dostanú na úroveň spred pandémie
13.8.2022 (Webnoviny.sk) - Po pandémii návštevnosť múzeí Slovenského národného múzea (SNM) narastá. Počas prvého polroka roku 2022 zaznamenali vyše 365-tisíc návštevníkov.

Rok predtým to bolo len o málo viac než 95-tisíc a v prvom polroku 2020, ktorý poznačil nástup pandémie viac ako 141-tisíc návštevníkom.

Návštevníkov múzeí postupne pribúdaPočas prvého polroku tohto roka boli príjmy SNM zo vstupného za všetkých 18 špecializovaných múzeí viac ako 1,1 milióna. V tlačovej správe to uviedlo SNM.

„Som rád, že sme sa počas prvých šiestich mesiacov tohto roka dokázali výraznejšie priblížiť počtu návštevníkov z prvého polroka 2019, kedy sme za celé SNM zaznamenali 527 119 návštevníkov,“ vyjadril sa generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Návrat k návštevnosti spred pandémiePanis predpokladá, že k návratu k číslam návštevnosti spred pandémie by mohlo postupne dôjsť v rokoch 2024 až 2026. Dodal však, že tento vývoj je podmienený viacerými faktormi, napríklad úplným ústupom ochorenia COVID-19 či koncom vojenského konfliktu na Ukrajine.

V období od januára do júna 2022 patrili medzi najnavštevovanejšie objekty SNM Múzeum Bojnice, ktoré navštívilo temer 56-tisíc návštevníkov, Historické múzeum, kde privítali viac ako 45-tisíc návštevníkov, či Spišské múzeum, ktoré navštívilo vyše 34-tisíc návštevníkov). Často navštevované bolo i Múzeum Červený Kameň, Prírodovedné múzeum, no aj Múzeum Betliar.

Viac k témam: COVID-19, Múzeá, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Návštevnosť múzeí SNM postupne narastá. Panis priblížil, kedy sa dostanú na úroveň spred pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia