Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Expert by Slafkovského zaradil do iného útoku Montrealu, mohol by byť produktívnejší
1.12.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský hráva vo svojej nováčikovskej sezóne v zámorskej NHL väčšinou vo štvrtej formácii tímu Montreal Canadiens a nedostáva tak veľa priestoru, ako by sa očakávalo pri úradujúcej jednotke draftu.

Monahan je skvelý v tvorbe hryExpert Marc Dumont z portálu Montreal Hockey Now aj s pomocou ankety medzi fanúšikmi vybral ideálnych spoluhráčov pre 18-ročného Košičana. Podľa neho by sa Slovák mohol presadiť aj vo vyššom útoku. Dumont si dokáže predstaviť Slafkovského v tretej formácii po boku Seana Monahana a Josha Andersona."Monahan je skvelý v tvorbe hry a pri prechode do útočného pásma, čo by mohlo dať Slafkovskému viac streleckých šancí. Potrebuje strieľať častejšie a zaradenie vedľa Monahana by mu určite pomohlo. Anderson má síce nevyrovnané výkony, ale Monahan by mal po ruke dvoch strelcov a to by mohlo priniesť pozitívne výsledky," myslí si odborník.

Priemerný čas na ľadeZa najlepšie pre Slafkovského rozvoj považuje Dumont umiestnenie k Monahanovi a Brendanovi Gallagherovi.

"Gallagher je líder Canadiens vo vytváraní nebezpečných streleckých príležitostí. Aj keď má niekedy smolu v zakončení, určite vedie hru správne. Jeho prístup vytvára u súpera zmätok, čo by mohlo poskytnúť viac priestoru pre Slafkovského, ktorý si stále zvyká na rýchle tempo hokeja v NHL. Ich spolupráca môže byť presne to, čo naštartuje ich ofenzívnu hru," doplnil expert.

Slafkovského priemerný čas na ľade 10:58 minúty na zápas je druhý najnižší v organizácii Habs a radí ho až na 26. miesto medzi nováčikmi v profilige. Bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu odohral za Canadiens doposiaľ 16 zápasov, strelil v nich tri góly a pridal dve asistencie.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Expert by Slafkovského zaradil do iného útoku Montrealu, mohol by byť produktívnejší © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia