Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Počty nelegálnych migrantov sa výrazne znížili, Česko napriek tomu predĺži kontroly na hraniciach
7.12.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 7. decembra 16:52
Počet záchytov nelegálnych migrantov prechádzajúcich zo Slovenska do Českej republiky se postupne znižuje. V tlačovej správe to konštatuje Ministerstvo vnútra ČR.

Odhalili tisíce migrantovZároveň pripomína, že česká vláda predĺžila kontroly na spoločnej hranici o dva týždne a pred Vianočnými sviatkami situáciu prehodnotí.

„Od 29. septembra, keď sa kontroly zaviedli, skontrolovali policajti celkovo 2 140 464 ľudí. V rámci toho odhalili 9 187 migrantov a vstup do ČR neumožnili 2231 z nich," informovala česká strana.

Zadržané desiatky osôbPri kontrolách boli podľa českého rezortu vnútra zaznamenané aj prípady nebezpečného nebezpečného správania prevádzačov, keď policajti museli použiť donucovacie prostriedky. „V rámci opatrení zadržali celkom 130 osôb podozrivých z prevádzačstva," dodalo ministerstvo.

Česká vláda v stredu rozhodla o predĺžení kontrol na hraniciach so Slovenskom o 14 dní. Opatrenie malo pôvodne platiť do 12. decembra. Teraz by sa mali kontroly skončiť najskôr 26. decembra.

Hraničné kontroly Česko zaviedlo koncom septembra s cieľom bojovať proti nelegálnej migrácii a niekoľkokrát ich už predĺžilo. Počty nelegálnych migrantov prichádzajúcich do krajiny sa v posledných týždňoch výrazne znížili, je ale možné, že vlna opäť zosilnie.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, migračná kríza, Nelegálna migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Počty nelegálnych migrantov sa výrazne znížili, Česko napriek tomu predĺži kontroly na hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia