Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácie
7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra (MV SR) sa po rokovaní krízového štábu a po konzultácii s mimovládnymi organizáciami rozhodlo vzhľadom na znižujúce sa počty ubytovacích osôb s neoprávneným pobytom na území SR, že pristúpi k znižovaniu stanov v tábore v Kútoch. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

Núdzovo ubytovaných osôb bolo priemerne za sedem dní 59. Z pôvodných 16 stanov je naplánované stiahnutie polovice z nich. V týchto dňoch prebiehajú prípravné práce, ako je vnútorná dezinfekcia a odsun vnútorného vybavenia.

Rezort vnútra neplánuje v najbližšom období zriadiť stanové tábory. Predpokladajú, že v blízkej budúcnosti bude počet nelegálnej migrácie naďalej klesať a postupne sa ukončí celý stanový tábor v Kútoch.

V prípade potreby je k dispozícii ubytovanie v kamenných budovách v Rohovciach a Opatovskej Novej Vsi.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Utečenci, Utečenecký tábor
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácie © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia