Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

MOTOR šport

Varga na Rely Dakar skončil pre penalizáciu napokon až štvrtý, Svitko strácal na víťaza takmer päť minút
13.1.2023 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 13. januára o 15:28
Slovenský jazdec na štvorkolke Juraj Varga obsadil v piatkovej 12. etape prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii napokon až 4. miesto. Pôvodne vo výsledkoch figuroval na skvelej druhej priečke, no organizátori mu za porušenie pravidiel napokon pridelili 15-minútovú penalizáciu. Bez nej bol so stratou len 96 sekúnd na víťazného Brazílčana Marcela Medeirosa druhý, takto s mankom 16:36 min klesol za Čiľana Giovanniho Enrica a Argentínčana Francisca Floresa na štvrtý post.

Motocyklista Štefan Svitko skončil na 16. priečke s mankom necelých piatich minút na víťaza a v priebežnej klasifikácii je naďalej štrnásty. Pretekári absolvovali v piatok 371 km z Ardah do Shaybah, z toho 185 km bolo meraných úsekov.

Medeiros ovládol tretiu etapuMedeiros ovládol medzi jazdcami na štvorkolkách tretiu etapu za sebou, ale na čele celkovej klasifikácie zostal Francúz Alexandre Giroud, ktorý naň v 12. etape stratil viac ako 26 minút a skončil šiesty.

Giroud vedie o 59 minút pred Floresom, tretí Američan Pablo Copetti na lídra stráca viac než 2 hodiny. Varga v celkovom poradí stráca Girouda cez tri hodiny, za Copettim je cez 50 minút.

Svitko skončil na 16. priečkeSvitko prišiel v piatok do cieľa so stratou 4:54 min na víťazného Čiľana Joseho Florima, druhý bol Austrálčan Daniel Sanders (+49 s) a tretí jeho krajan Toby Price (+1:58 min). V celkovom poradí sa dostal Price na prvé miesto o 28 sekúnd pred Američana Skylera Howesa, ktorý bol v 12. etape šiesty.

Tretí je Argentínčan Kevin Benavides so stratou 2:40 min na Pricea. Svitko zaostáva za lídrom o 1:34:34 h, na trinásteho Čech Martina Micheka má stále 9-minútové manko a na prvú desiatku stráca viac ako 40 minút.

Piate víťazstvo za sebouV súťaži automobilov zaznamenal v piatok piate víťazstvo za sebou Francúz Sébastien Loeb, druhý skončil v 12. etape Švéd Mattias Ekström (+3:19 min) a tretí líder celkového poradia Katarčan Nasser Al-Attiyah (+3:31 min). Loeb sa posunul z tretieho na druhé miesto si stratou 1:27:10 h na Al-Attiyaha, tretí je Brazílčan Lucas Moraes (1:29:11 h), ktorý v piatok obsadil až 10. priečku s mankom viac ako 11 minút a prišiel o celkovú 2. pozíciu v priebežnej klasifikácii.

Medzi kamiónmi prišiel do cieľa 12. etapy ako prvý Holanďan Janus van Kasteren s viac ako polhodinovým náskokom pred krajanmi Mitchelom van den Brinkom a Martinom van den Brinkom. Van Kasteren si zvýšil náskok na čele celkovej klasifikácie na 33:03 min pred Martinom van den Brinkom, tretí je Čech Martin Macík a stráca už 1:20:07 h.

Viac k témam: Rely Dakar 2023
Zdroj: Webnoviny.sk - Varga na Rely Dakar skončil pre penalizáciu napokon až štvrtý, Svitko strácal na víťaza takmer päť minút © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia