Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

MOTOR šport

Varga na Rely Dakar skončil pre penalizáciu napokon až štvrtý, Svitko strácal na víťaza takmer päť minút
13.1.2023 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 13. januára o 15:28
Slovenský jazdec na štvorkolke Juraj Varga obsadil v piatkovej 12. etape prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii napokon až 4. miesto. Pôvodne vo výsledkoch figuroval na skvelej druhej priečke, no organizátori mu za porušenie pravidiel napokon pridelili 15-minútovú penalizáciu. Bez nej bol so stratou len 96 sekúnd na víťazného Brazílčana Marcela Medeirosa druhý, takto s mankom 16:36 min klesol za Čiľana Giovanniho Enrica a Argentínčana Francisca Floresa na štvrtý post.

Motocyklista Štefan Svitko skončil na 16. priečke s mankom necelých piatich minút na víťaza a v priebežnej klasifikácii je naďalej štrnásty. Pretekári absolvovali v piatok 371 km z Ardah do Shaybah, z toho 185 km bolo meraných úsekov.

Medeiros ovládol tretiu etapuMedeiros ovládol medzi jazdcami na štvorkolkách tretiu etapu za sebou, ale na čele celkovej klasifikácie zostal Francúz Alexandre Giroud, ktorý naň v 12. etape stratil viac ako 26 minút a skončil šiesty.

Giroud vedie o 59 minút pred Floresom, tretí Američan Pablo Copetti na lídra stráca viac než 2 hodiny. Varga v celkovom poradí stráca Girouda cez tri hodiny, za Copettim je cez 50 minút.

Svitko skončil na 16. priečkeSvitko prišiel v piatok do cieľa so stratou 4:54 min na víťazného Čiľana Joseho Florima, druhý bol Austrálčan Daniel Sanders (+49 s) a tretí jeho krajan Toby Price (+1:58 min). V celkovom poradí sa dostal Price na prvé miesto o 28 sekúnd pred Američana Skylera Howesa, ktorý bol v 12. etape šiesty.

Tretí je Argentínčan Kevin Benavides so stratou 2:40 min na Pricea. Svitko zaostáva za lídrom o 1:34:34 h, na trinásteho Čech Martina Micheka má stále 9-minútové manko a na prvú desiatku stráca viac ako 40 minút.

Piate víťazstvo za sebouV súťaži automobilov zaznamenal v piatok piate víťazstvo za sebou Francúz Sébastien Loeb, druhý skončil v 12. etape Švéd Mattias Ekström (+3:19 min) a tretí líder celkového poradia Katarčan Nasser Al-Attiyah (+3:31 min). Loeb sa posunul z tretieho na druhé miesto si stratou 1:27:10 h na Al-Attiyaha, tretí je Brazílčan Lucas Moraes (1:29:11 h), ktorý v piatok obsadil až 10. priečku s mankom viac ako 11 minút a prišiel o celkovú 2. pozíciu v priebežnej klasifikácii.

Medzi kamiónmi prišiel do cieľa 12. etapy ako prvý Holanďan Janus van Kasteren s viac ako polhodinovým náskokom pred krajanmi Mitchelom van den Brinkom a Martinom van den Brinkom. Van Kasteren si zvýšil náskok na čele celkovej klasifikácie na 33:03 min pred Martinom van den Brinkom, tretí je Čech Martin Macík a stráca už 1:20:07 h.

Viac k témam: Rely Dakar 2023
Zdroj: Webnoviny.sk - Varga na Rely Dakar skončil pre penalizáciu napokon až štvrtý, Svitko strácal na víťaza takmer päť minút © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia