Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Pellegriniho mrzí, že Matovič, Kollár a Sulík nevypočuli jasné želanie občanov
25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ak strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) uspeje vo voľbách a bude relevantnou súčasťou budúcej vlády, bude iniciovať zmenu ústavy tak, aby občania mohli skrátiť volebné parlamentu referendom.

Koaličný valecSkonštatoval to líder Hlasu-SD Peter Pellegrini po stredajšom hlasovaní v Národnej rade SR, ktorým parlament umožnil skrátenie volebného obdobia uznesením, nie však referendom. Zdôraznil, že ak občan moc dáva, má ju právo aj brať.

„Toto je presvedčenie Hlasu-SD, nie však koaličného valca, ktorý si dnes schválil zmenu ústavy bez možnosti referenda o predčasných voľbách. Toto právo ľuďom jednoznačne patrí, a preto sa ho v budúcnosti pokúsime presadiť aj do ústavy," uviedol Pellegrini.

Jasné želanie občanovAko pozitívum vníma to, že sa zmenou ústavy podarilo aspoň nejakým spôsobom skrátiť volebné obdobie parlamentu.

„Vyše rok a pol trvalo Igorovi Matovičovi, Borisovi Kollárovi a Richardovi Sulíkovi splnenie svojho verejného sľubu, že zmenia ústavu po výroku Ústavného súdu. Potrebovali na to pád ich vlády a výzvu 1,2 milióna občanov v referende," skonštatoval Pellegrini.

Ako ďalej dodal, veľmi ho však mrzí, že nevypočuli aj jasné želanie občanov, aby mohli sami rozhodovať o konci vlády, ktorá sa spreneverila záujmom Slovenska a službe ľuďom. Pokladá to zásadné zlyhanie vládnych strán a ďalšie obmedzenie slovenskej demokracie.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Hlas-SD, Referendum, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegriniho mrzí, že Matovič, Kollár a Sulík nevypočuli jasné želanie občanov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia