Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Ja som toto nikdy nezažil, okomentoval Masár konanie generálnej prokuratúry
25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR (GP SR) v súvislosti s niektorými medializovanými kauzami vyzývala súdy, aby odmietli obžalobu podanú Úradom špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), pričom poukazovala na nedostatky v priebehu prípravného konania.

Prípady bývalého riaditeľa SISInformovali o tom na stredajšej tlačovej konferencii zástupcovia ÚŠP. Konkrétne malo ísť o prípady bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského, podnikateľa Miroslava Výboha a tiež bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika v prípade, v ktorom je stíhaný s podnikateľom Petrom Koščom.

My sme sa o tom dozvedeli až z rozhodnutia sudcu, ktorý vrátil tú vec do prípravného konania," povedal prokurátor Ladislav Masár. O prípade Vladimíra Pčolinského pritom podľa neho generálna prokuratúra poslala súdu podanie s komentárom už po podaní obžaloby.

Masár to nezažilJa som to nikdy nezažil," povedal Masár s tým, že po skončení prípravného konania by už generálna prokuratúra nemala vyhodnocovať, čo bolo zákonné alebo nezákonné v prípravnom konaní.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v tejto súvislosti povedal, že nerozumie, ako je možné, že keď prokurátor ÚŠP podá obžalobu, prokurátorka GP SR napíše na súd, aby bola obžaloba vrátená a odmietnutá. „To robí obhajoba, to nerobia prokurátori," skonštatoval Lipšic. Dodal, že je zarážajúce, ak sa takéto podania stávajú súčasťou obhajoby v závažných kauzách.

Viac k témam: Medializované kauzy, Obžaloba, Prokuratúra, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ja som toto nikdy nezažil, okomentoval Masár konanie generálnej prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia