Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Pellegrini: Neponúkli jediný dôvod, prečo by septembrové voľby boli dobrým riešením
26.1.2023 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podala pozmeňujúci návrh k uzneseniu o skrátení volebného obdobia, aby sa predčasné voľby do Národnej rady SR konali 24. júna.

„Je absolútne neprijateľné, aby vláda bez akéhokoľvek mandátu a bez dôvery vládla desať mesiacov po svojom odvolaní. Dodnes neponúkla jediný dôvod, prečo by septembrové voľby boli dobrým riešením pre ľudí a pre Slovensko. Nikdy v histórii nebola potreba zodpovednej a kompetentnej vlády taká naliehavejšia ako dnes," uviedol v tlačovej správe predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Dodal, že termín 24. júna poskytuje dostatočný čas na korektnú prípravu volieb a taktiež dáva dostatočný čas novej vláde, aby pripravila štátny rozpočet na rok 2024. „Dáva priestor aj kandidujúcim politickým stranám, aby ľuďom predstavili svoje plány o lepšej budúcnosti Slovenska, pretože práve o tom budú najbližšie voľby. Hlas-SD takýto plán má a v prípade dôvery od ľudí je pripravený ho naplniť," povedal Pellegrini.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Hlas-SD, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini: Neponúkli jediný dôvod, prečo by septembrové voľby boli dobrým riešením © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia