Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmoc
7.2.2023 (SITA.sk) - Britský premiér Rishi Sunak v utorok urobil zmeny vo svojej vláde. Sunak vymenoval poslanca Grega Handsa za predsedu vládnej Konzervatívnej strany, ktorá je demoralizovaná nepriaznivým hodnotením v prieskumoch verejnej mienky. Bývalý minister obchodu Hands na poste predsedu konzervatívcov nahradí Nadhima Zahawiho.

Vedecká a technologická veľmocSunak zároveň zreorganizoval ministerstvá zodpovedné za podnikanie, vedu a obchod v rámci snahy podporiť stagnujúcu ekonomiku krajiny a urobiť z Británie vedeckú a technologickú veľmoc.

Kemi Badenochová, ktorá mala na starosti zahraničný obchod, sa stáva šéfkou nového ministerstva pre podnikanie a obchod. Bývalý minister pre podnikanie Grant Shapps sa stáva šéfom rezortu energetickej bezpečnosti. Vláda uviedla, že nové ministerstvo pre energetiku „dostalo za úlohu zabezpečiť naše dlhodobé dodávky energií, znížiť ceny a na polovicu zredukovať infláciu".

Frazerová vedie ministerstvo kultúryK ďalším zmenám patrí to, že Lucy Frazerová vedie ministerstvo pre kultúru, médiá a šport, ktoré predtým bolo rezortom pre digitalizáciu, kultúru, médiá a šport. Úlohy v oblasti digitalizácie sa presúvajú do nového rezortu pre vedu, inovácie a technológie, ktoré povedie Michelle Donelanová.

Viac k témam: Britský premiér, Nová vláda, Reorganizácia
Zdroj: SITA.sk - Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmoc © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia