Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Film a TV

Pokojne, no nečakane zomrel Helmut Berger. Európska filmová hviezda 60. a 70. rokov
18.5.2023 (SITA.sk) - Vo veku 78 rokov vo štvrtok odišiel na večnosť známy herec rakúskeho pôvodu Helmut Berger, európska filmová hviezda 60. a 70. rokov. Preslávil sa predovšetkým rolami vo filmoch talianskeho režiséra Luchina Viscontiho.

V rodnom SalzburguAko uviedol Bergerov agent, herec zomrel „pokojne, no napriek tomu nečakane“ vo štvrtok skoro ráno vo svojom rodnom meste Salzburg.

Helmut Berger, vlastným menom Helmut Steinberger a rodák z Bad Ischlu, sa v 60. a 70. rokoch minulého storočia zaradil medzi najpopulárnejšie osobnosti európskej kinematografie.

Bol osobnej aj umeleckej krízeJeho kreácie predovšetkým vo filmoch legendárneho režiséra Luchina Viscontiho zostali v živej pamäti ešte niekoľko desaťročí, aj keď sa Berger ocitol čoskoro tak v osobnej, ako aj umeleckej kríze.

Medzi jeho najznámejšie snímky patria Súmrak bohov, Ľudovít (Ludwig) či Rodinný portrét.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Pokojne, no nečakane zomrel Helmut Berger. Európska filmová hviezda 60. a 70. rokov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia