Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Slovensko spoznalo súperov na MS v hokeji 2024, v Ostrave si zahrá proti nováčikovi a vyzve aj USA
30.5.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 29. mája 13:48
Slovenská hokejová reprezentácia sa na budúcoročnom svetovom šampionáte predstaví v základnej skupine v Ostrave a jej súpermi budú výbery USA, Nemecka, Švédska, Lotyšska, Francúzska, Kazachstanu a Poľska.

V porovnaní s MS 2023 budú Slováci hrať opäť s Lotyšmi aj Kazachmi. Pôvodne sa mali v ostravskej skupine predstaviť aj noví svetoví šampióni Kanaďania, ale českí organizátori využili právo jednej zmeny a pristúpili k výmene zámorských tímov.

V druhej skupine so sídlom Prahe by mali hrať Kanaďania, Fíni, Švajčiari, domáci Česi, Dáni, Nóri, Rakúšania a Briti. "Výmenu ešte musia do 14 dní schváliť všetky zainteresované strany," informovali organizátori MS 2024.MS v hokeji 2024 - zloženie základných skupínPraha: Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko, Veľká Británia

Ostrava: Nemecko, USA, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan, PoľskoOčakáva sa vysoká návštevnosťRozdelenie do skupín vzišlo z nového rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a Česi pristúpili k uvedenej jednej zmene.

Viac o téme: MS v hokeji 2023„Radi by sme sa priblížili k návštevnosti svetového šampionátu z roku 2015 a nadviazali na jeho úspešnosť. Pražská aj ostravská skupina sľubujú súboje atraktívnych tímov. To, že Česi budú hrať v Prahe a slovenská reprezentácia v Ostrave, sľubuje opäť vysokú návštevnosť v oboch arénach. Navyše, po viac ako dvoch dekádach sa môžeme na MS tešiť na Poliakov a veríme, že vzhľadom k malej vzdialenosti pomôžu zaplniť ostravskú halu. Som si istý, že na nás v oboch mestách čakajú zaujímavé stretnutia, na ktoré sa veľmi teším," uviedol prostredníctvom tlačovej správy prezident organizačného výboru budúcoročného šampionátu Petr Bříza.

Rebríček IIHF priniesol šťastieGenerálny sekretár Českého zväzu ľadového hokeja rozmenil na drobné spomenutú zmenu v zložení skupín.

„Ako organizátor disponujeme možnosťou jednej zmeny. Prioritou číslo jeden pre nás bolo umiestnenie českého tímu do Prahy a Slovákov do Ostravy. V tomto smere nám rebríček priniesol šťastie a nemuseli sme riešiť túto výmenu. Preto sme sa mohli zamerať na našu druhú prioritu - účasť kanadského tímu v Prahe a druhého zámorského výberu v Ostrave. Preto bola jednoznačnou záležitosťou výmena Kanady za Spojené štáty. Teraz budeme 14 dní čakať na schválenie - od IIHF, Infrontu a oboch zámorských štátov. Naše predbežné rokovania s tímom javorového listu sú také, že keď budú hrať v našom hlavnom meste, môžeme očakávať príchod hokejových hviezd a využiť naplno potenciál aktuálnych šampiónov v Prahe. Radi by sme divákom sprostredkovali zážitok zo sledovania najväčších možných hviezd súčasného hokeja. Myslím si, že rozdelenie pre fanúšikov nemohlo odpadnúť lepšie," poznamenal Jan Černý.

Súboje v základných skupinách na MS 2024 sa začnú v piatok 10. mája, štvrťfinále sa uskutoční vo štvrtok 23. mája, semifinále o dva dni neskôr a vyvrcholenie podujatia v nedeľu 26. mája. Presný program duelov zverejnia počas leta 2023 po ukončení rokovaní medzi organizačným výborom, televíznymi spoločnosťami, IIHF, marketingovou agentúrou Infront a účastníkmi turnaja.

Česi chcú prvé správy o vstupenkách predstaviť v najbližších týždňoch. Ich ceny a aj maskota predstavia v septembri.Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Ostrava, Praha, Rebríček IIHF
Zdroj: SITA.sk - Slovensko spoznalo súperov na MS v hokeji 2024, v Ostrave si zahrá proti nováčikovi a vyzve aj USA © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia