Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Vo veku len 25 rokov zomrela operná speváčka Patricia Burda Janečková
2.10.2023 (SITA.sk) - Vo veku len 25 rokov zomrela ostravská operná a muzikálová speváčka slovenského pôvodu Patricia Burda Janečková. Spevu sa venovala od štyroch rokov a prvýkrát na seba upozornila pred trinástimi rokmi absolútnym víťazstvom v súťaži Talentmania. V Národnom divadle moravskosliezskom v posledných rokoch stvárnila niekoľko výrazných rolí. Informuje o tom portál Novinky.cz.

Patricia Janečková sa narodila 18. júna 1998 v nemeckom meste Münchberg slovenským rodičom. Väčšinu života však prežila v Ostrave. Začínala v Opernom štúdiu Národného divadla moravskosliezskeho a už ako desaťročná zvíťazila v konkurze Janáčkovej filharmónie a dostala prvýkrát možnosť spievať so symfonickým orchestrom. Medzi najvýraznejšie umelecké úspechy Patrície Janečkovej patrí napríklad víťazstvo v Medzinárodnej speváckej súťaži Concorso di musica sacra v Ríme. Na začiatku minulého roka jej lekári diagnostikovali karcinóm prsníka. Tento rok sa Patricia Janečková vydala za herca Vlastimila Burdu.Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Vo veku len 25 rokov zomrela operná speváčka Patricia Burda Janečková © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia