Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Futbalistov FC Košice povedie dočasne Sovič, Ružomberku bude šéfovať Čech Ondřej Smetana
24.10.2023 (SITA.sk) - Futbalistov FC Košice dočasne povedie Miroslav Sovič spoločne s Petrom Šinglárom.

Mužstvo z metropoly východného Slovenska bolo bez hlavného trénera A-mužstva po tom, ako po víkendovej ligovej prehre s Banskou Bystricou vo funkcii definitívne skončil Anton Šoltis spolu s asistentmi Ondrejom Dudom a Rolandom Móderom.

„Celé sa to zrodilo, ako sa hovorí, z večera do rána. V pondelok ma oslovil pán Turczyk a zároveň aj vedenie klubu. Tam nebolo čo riešiť a bez váhania som to prijal. V utorok sme už s Petrom Šinglárom viedli tréning,“ povedal na klubovom webe Sovič, ktorý dostal za úlohu koučovať košické mužstvo v stredajšom pohárovom dueli v Šamoríne a následne i cez víkend v ligovom zápase na trávniku bratislavského Slovana.

K trénerskej zmene pristúpili aj v MFK Ružomberok. Koučom A-mužstva Liptákov bude český tréner Ondřej Smetana, ktorému bude asistovať doterajší kormidelník seniorského tímu Peter Tomko. Smetana ako hráč pôsobil vo viacerých českých kluboch, vrátane Slovana Liberec a 1. FC Slovácko. Má za sebou taktiež pôsobenia v Belgicku, Nemecku, na Cypre, v Rakúsku a slovenskí fanúšikovia si ho môžu pamätať ako útočníka Senice a Slovana Bratislava.

Viac k témam: Niké liga
Zdroj: SITA.sk - Futbalistov FC Košice povedie dočasne Sovič, Ružomberku bude šéfovať Čech Ondřej Smetana © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia