Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Americké vojenské lietadlo s ôsmimi pasažiermi na palube sa zrútilo do mora pri južnom Japonsku
29.11.2023 (SITA.sk) - Pri južnom Japonsku sa v stredu zrútilo do mora americké vojenské lietadlo s ôsmimi ľuďmi na palube. Japonská pobrežná stráž našla jedného človeka a trosky.

Príčina havárie lietadla ako aj stav danej osoby a ostatných členov posádky nie sú bezprostredne známe, povedal hovorca pobrežnej stráže Kazuo Ogawa.

Pobrežná stráž prijala núdzové volanie z rybárskej lode neďaleko miesta havárie pri ostrove Jakušima, vysvetlil Ogawa. Jej lietadlo a hliadkové člny našli jednu osobu a sivo sfarbené trosky, o ktorých sa predpokladá, že patria lietadlu Osprey.

Lietadlo podľa Ogawu vzlietlo zo stanice námornej pechoty v Iwakuni v prefektúre Jamaguči a smerovalo na leteckú základňu Kadena na Okinave. Stroj sa zjavne pred pádom pokúsil núdzovo pristáť na letisku na Jakušime.

Americkí a japonskí predstavitelia uviedli, že lietadlo patrilo leteckej základni Jokota v západnom Tokiu.

Viac k témam: Pád lietadla, Pobrežná stráž, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Americké vojenské lietadlo s ôsmimi pasažiermi na palube sa zrútilo do mora pri južnom Japonsku © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia