Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Lyžiarska sezóna odštartuje na Štrbskom Plese o týždeň skôr
29.11.2023 (SITA.sk) - Lyžiarsku sezónu na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách otvoria už v sobotu 2. decembra, teda o týždeň skôr, ako sa pôvodne plánovalo.

Dobré podmienkyInformoval o tom hovorca prevádzkovateľa strediska Marián Galajda, podľa ktorého budú môcť lyžiari využiť v sobotu tri zjazdovky.

Skoršie otvorenie umožňujú veľmi dobré podmienky. Vďaka ochladeniu totiž začali v stredisku so zasnežovaním už v polovici novembra, a pomohol aj prírodný sneh.

Lyžiari budú mať podľa hovorcu k dispozícii zjazdovky Interski, Turistická a Juniorská, na ktorých sa nachádza približne 40 centimetrov mixu technického a prírodného snehu.

Zasnežovanie podľa plánu„V prevádzke budú dva lyžiarske vleky a sedačková lanovka Mostíky. Naďalej pokračuje zasnežovanie zjazdoviek Solisko a Furkotka,“ priblížil.

V stredisku v Tatranskej Lomnici zatiaľ pokračuje zasnežovanie zjazdoviek podľa plánu, a to v celej línii zo Skalnatého Plesa do Tatranskej Lomnice. Plánovaný termín otvorenia je 16. december.

Zdroj: SITA.sk - Lyžiarska sezóna odštartuje na Štrbskom Plese o týždeň skôr © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia