Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Návšteva Vysokých Tatier sa stala pre dvoch turistov osudnou, horskí záchranári im nedokázali pomôcť (foto)
30.11.2023 (SITA.sk) - Stredajšia návšteva Vysokých Tatier sa stala osudnou pre dvoch turistov. O život tam popoludní prišiel 67-ročný Slovák, ktorý skolaboval na turistickej ceste, i 43-ročný český skialpinista. Ten nezvládol jazdu a vrazil do prekážky pod snehom. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS).

Skolaboval na ceste do Starej LesnejV prvom prípade boli horskí záchranári požiadaní o súčinnosť pri resuscitácii prostredníctvom tiesňovej linky 155 Záchrannej zdravotnej služby. Senior skolaboval na turistickej ceste vedúcej do Starej Lesnej.

Muža sa však zachrániť nepodarilo. Jeho telo odovzdali záchranári HZS príslušníkom Policajného zboru a pohrebnej službe po prevoze do márnice v Novom Smokovci,“ uviedla HZS.

Nešťastie na Štrbskom pleseEšte počas spomínaného zásahu sa ďalšie nešťastie stalo na Štrbskom plese. Na zjazdovej trati bolo ohlásené bezvedomie 43-ročného českého skialpinistu, ktorý nezvládol jazdu a vrazil do prekážky pod snehom.

Na miesto smerovala posádka leteckých záchranárov z Popradu s lekárom na palube, aj posádka pozemných záchranárov. Pri záchrannej akcii asistovali aj príslušníci HZS. Aj táto kardiopulmonálna resuscitácia dopadla, žiaľ, neúspešne,“ zhodnotili horskí záchranári. Mužove telo bolo odovzdané polícií a pohrebnej službe.

Viac k témam: Český turista, Horskí záchranári, Turisti, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Návšteva Vysokých Tatier sa stala pre dvoch turistov osudnou, horskí záchranári im nedokázali pomôcť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia