Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Egypt na Africkom pohári národov ešte nevyhral a prišiel aj o Salaha, funkcionári pre šťastie obetovali kravu
28.1.2024 (SITA.sk) - Egyptskí futbaloví predstavitelia obetovali kravu v snahe priniesť národnému tímu viac šťastia na Africkom pohári národov, ktorý sa momentálne koná v Pobreží Slonoviny.

Hovorca tímu Mohamed Morad pre agentúru AP povedal, že Egyptská futbalová asociácia vo štvrtok zabila kravu a rozdala mäso chudobnejším obyvateľom Káhiry.

Do osemfinále bez výhryEgypt, ktorý na turnaji ešte nevyhral ani jeden zápas a zo základnej skupiny postúpil po troch remízach, nastúpi v nedeľu na osemfinálový duel proti výberu Konžskej demokratickej republiky.

Egyptský tím bude musieť v osemfinále zvládnuť neúčasť niekoľkých dôležitých hráčov.

„Faraóni“ prišli v druhom zápase skupiny o hviezdneho Mohameda Salaha, ktorý poranil stehenný sval, a v poslednom zápase skupinovej časti tiež o brankára Mohameda El Shenawyho, ktorý má vykĺbené rameno.

V Ghane vraj obetovali teľaImam Ashour bol zasa hospitalizovaný pre otras mozgu, ktorý si privodil počas tréningu, no medzičasom sa opäť pripojil k mužstvu.

V roku 2008, keď Egypťania vyhrali Africký pohár národov v Ghane, údajne obetovali na sústredení teľa, aby si počas turnaja naklonili šťastenu na svoju stranu.

Viac k témam: Africký pohár národov
Zdroj: SITA.sk - Egypt na Africkom pohári národov ešte nevyhral a prišiel aj o Salaha, funkcionári pre šťastie obetovali kravu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia